Často se nás ptáte, jak v naší Žolíkové agentuře práce probíhá nástup do zaměstnání. Ukážeme Vám to na příkladu našeho zaměstnance Petra z Prostějova.

Petr nemohl najít práci 8 měsíců

I Vám pomůžeme najít práci
I Vám pomůžeme najít práci

Až narazil na naši pracovní agenturu v Prostějově. Domluvil si u nás schůzku, na které nám pověděl svůj příběh.

Tehdy mu bylo 53 let.

Byl vyučený zedník. Jeho poslední zaměstnavatel ho propustil, protože mu ubylo zakázek a nemohl držet dál lidi v zaměstnaneckém stavu.

Petrovi dávno skončila podpora z pracovního úřadu. Občas si někde brigádně přivydělal, ale rozhodně mu to nestačilo, aby pokryl svoji spotřebu. Musel si začít půjčovat a začal mu vznikat dluh u známých.

Byl opravdu nešťastný

Nedařilo se mu nikde domluvit stálou práci. Pro spoustu zaměstnavatelů byl starý. Zedničina není lehká práce. To si dokážete představit. Nevěděl, co bude dělat.

Z Úřadu práce mu nic nenabídli, takže začal pátrat sám. A to ho dovedlo do naší pracovní agentury.

Petrovi jsme nic nezastírali. V jeho věku by se měl poohlížet i po jednodušší práci, u které nebude tak namáhat klouby. Prostě by se měl šetřit. Přemýšleli jsme, jak mu pomoci, tak, aby byly spokojené všechny strany.

Práci u nás měl okamžitě

Nabídli jsme mu okamžitě místo betonáře, aby se dostal z dluhů. A dohodli jsme se, že jakmile se objeví fyzicky méně náročná práce, bude první, kdo se o ní dozví.

Petr byl rád.

Za pár měsíců se nám uvolnilo místo pomocného skladníka. Skladníci sice také nosí těžké věci, ale šlo o práci vevnitř a zima se blížila. Takže pro Petra to byla ideální příležitost, kterou rád využil.

Petr se hodně divil

Když jsme mu řekli, že v naší agentuře práce bude mít práci celoročně. Od předchozích zaměstnavatelů věděl, že přes zimu má většina stavebních firem problém udržet lidi. Jenže v tom právě spočívá výhoda agentury práce.

Dobrá agentura práce se Vám bude snažit najít místo, ať je či není sezona.

Když pracujete pro agenturu práce, jste jejím zaměstnancem a agentura Vás umisťuje k firmě, která si objednává pracovníky. Pokud pro Vás daná firmy nemá práci, agentura Vám pomůže najít práci na podobné pozici u jiné firmy.

Hledají Vaši známí práci?

Sdílejte s nimi Žolíkovou agenturu práce na Facebooku. Určitě Vám poděkují.

Add Comment

Comment
Name
E-mail
Website