Co je agentura práce?

Agentury práce mají mezi lidmi v České republice obecně velmi špatnou pověst. A my se tomu vlastně ani nedivíme.

Protože na pracovním trhu skutečně funguje řada nepoctivých, nelegálních či polo-legálních „agentur práce“, které své zaměstnancem zneužívají, krátí jim neoprávněně mzdy, nemají řádnou licenci a nejsou pojištěny. Buďte tedy opatrní.

Poctivá agentura práce ale není žádný padouch

Jak tedy funguje pořádná agentura práce a jak zaměstnání přes agenturu práce vypadá?

8 ZÁKLADNÍCH PRAVIDEL

1.

Za služby agentury práce uchazeči o práci ani zaměstnanci neplatí žádný poplatek ani jim není strhávána žádná částka ze mzdy. Zákon toto dokonce zakazuje.

2.

Služby agentury práce hradí vždy a pouze firma, která si agenturu najala pro vyhledání zaměstnanců. S Vámi jakožto zaměstnancem nemá platba za služby agentury nic společného.

Agenturní zaměstnávání Žolíková práce

3.

Mzda, další příplatky i podmínky jsou pro zaměstnance agentury naprosto stejné jako pro kmenové zaměstnance firmy. Je tedy jedno, zda pracujete přímo v dané firmě nebo v agentuře práce, která Vás do dané firmy umístí, mzdu budete mít v obou případech stejnou.

4.

Agenturní zaměstnanci mají stejné podmínky jako kmenoví zaměstnanci také v oblasti příplatků (přesčasy, noční atd.), v nároku a délce dovolené i v případě pracovní neschopnosti.

Dočasné přidělení zaměstnanců Žolíková agentura práce

5.

Pracovní vztah s agenturou práce a pracovníkem má vždy písemnou podobu a jde o hlavní pracovní poměr (pracovní smlouvu) nebo dohodu o pracovní činnosti.

6.

 Agentura práce za Vás od prvního dne nástupu řádně hradí zdravotní, sociální i další zákonná pojištění. Máte tedy nárok na pracovní neschopnost, když jste nemocní, na pojistné plnění v případě pracovního úrazu, doba zaměstnání se Vám počítá na důchod atd.

vyhledání zaměstnanců Žolíková agentura práce

7.

Výhodou agentury je že, když zkrachuje, získáte i tak svou mzdu, a to díky povinnému pojištění, které musí každá legální agentura práce hradit a ze kterého jsou právě hrazeny mzdy v případě krachu. Oproti tomu, když zkrachuje běžná firma, nemusíte dostat ze své mzdy klidně nic.

8.

Na rozdíl od běžného zaměstnavatele se Vám agentura práce v případě konce jednoho zaměstnání bude snažit okamžitě najít místo nové. Vy tak nebudete zažívat období bez práce.

Tým Žolíková práce Prostějov

OZVĚTE SE NÁM, NAJDEME VÁM PRÁCI

Markéta Neuwirtová Žolíková práce

Ing. Markéta Neuwirtová

personalistka Prostějov a Přerov

+420 736 626 086

+420 604 510 816

marketa@zolikovaprace.cz

Ing. Vendula Mráčková

personalistka Olomouc

+420 733 712 964

vendula@zolikovaprace.cz

MÁM ZÁJEM O PRÁCI

Dejte nám vědět, že máte zájem o práci. Ozveme se Vám zpět s naší nabídkou. Aktuálně volná pracovní místa naleznete také zde.


  Prosím, vyplňte minimálně údaje označené *hvězdičkou.

  Jsme členem asociace personálních agentur.

  Jsme členem Asociace pracovních agentur

  Přijďte se k nám zeptat na práci. Najdeme Vám ji a Vy získáte nejen jistou práci a pravidelnou mzdu.

  tým Žolíkové práce

  Do firem jsme dodali již tisíce zaměstnanců. Spolehněte se na nás a najdeme spolehlivé a spokojené zaměstnance i Vám.

  Tomáš Žák

  ředitel Žolíkové práce

  Add Comment

  Comment
  Name
  E-mail
  Website