I dnes se stále ještě u uchazečů o zaměstnání setkáváme s dotazy a někdy i s obavami, jak vlastně probíhá takové zaměstnání přes agenturu práce neboli pracovní agenturu.

Rozhodně se není čeho obávat. Naopak. Zaměstnání u agentury práce s sebou nese řadu benefitů. Přehledné shrnutí najdete v následujících 8 bodech:

1.

Za služby agentury práce uchazeči o práci ani zaměstnanci neplatí žádný poplatek ani jim není strhávána žádná částka ze mzdy. Zákon toto dokonce zakazuje.

2.

Služby agentury práce hradí vždy a pouze firma, která si agenturu najala pro vyhledání zaměstnanců. S Vámi jakožto zaměstnancem nemá platba za služby agentury nic společného.

3.

Mzda, další příplatky i podmínky jsou pro zaměstnance agentury naprosto stejné jako pro kmenové zaměstnance firmy. Je tedy jedno, zda pracujete přímo v dané firmě nebo v agentuře práce, která Vás do dané firmy umístí, mzdu budete mít v obou případech stejnou.

4.

Agenturní zaměstnanci mají stejné podmínky jako kmenoví zaměstnanci také v oblasti příplatků (přesčasy, noční atd.), v nároku a délce dovolené i v případě pracovní neschopnosti.

5.

Pracovní vztah s agenturou práce a pracovníkem má vždy písemnou podobu a jde o hlavní pracovní poměr (pracovní smlouvu) nebo dohodu o pracovní činnosti.

6.

Agentura práce za Vás od prvního dne nástupu řádně hradí zdravotní, sociální i další zákonná pojištění. Máte tedy nárok na pracovní neschopnost, když jste nemocní, na pojistné plnění v případě pracovního úrazu, doba zaměstnání se Vám počítá na důchod atd.

7.

Výhodou agentury je že, když zkrachuje, získáte i tak svou mzdu, a to díky povinnému pojištění, které musí každá legální agentura práce hradit a ze kterého jsou právě hrazeny mzdy v případě krachu. Oproti tomu, když zkrachuje běžná firma, nemusíte dostat ze své mzdy klidně nic.

8.

Na rozdíl od běžného zaměstnavatele se Vám agentura práce v případě konce jednoho zaměstnání bude snažit okamžitě najít místo nové. Vy tak nebudu zažívat období bez práce.

MÁTE ZÁJEM O PRÁCI U NÁS?

Dejte nám to vědět. Ozveme se Vám zpět s naší nabídkou. Aktuálně volná pracovní místa naleznete také zde.


  Prosím, vyplňte minimálně údaje označené *hvězdičkou.

  Add Comment

  Comment
  Name
  E-mail
  Website