Agentury práce mají mezi lidmi v České republice obecně velmi špatnou pověst. A my se tomu vlastně ani nedivíme.

Agentura práce není padouch

Na českém trhu totiž funguje spousta tzv. „agentur práce“, které svou činnost vykonávají nepoctivě až nezákonně, zneužívají své zaměstnance, krátí jim mzdy, nedodržují zákony, nemají potřebnou licenci a nejsou řádně pojištění. Skoro každý se už alespoň jednou v životě potkal s takovouto vykutálenou agenturou a teď nevěří žádné agentuře práce.

Na to doplácejí poctivé agentury práce, jako je ta naše Žolíková práce s.r.o.

Žolíková práce je agenturou práce, která patří mezi ty poctivé a slušné agentury. Dodržujeme veškeré zákony a nařízení, máme patřičné licence, jsme pojištěni tak, jak máme být a hlavně jednáme s lidmi slušně a poctivě.

Nejsme ani firmou, která se náhle objeví a zase rychle zmizí. Máme tradici od roku 2009, kdy jsme ještě jako stavební firma začínali pod jménem Bauwerk s.r.o. a začátkem roku 2013 se přejmenovali na Žolíkovou práci s.r.o., protože nad stavební činností začalo převažovat zprostředkování zaměstnání.

Jak tedy funguje zaměstnání přes agenturu práce?

Tady je 8 PRAVIDEL toho, jak to správně funguje v agentuře práce, a která 100 % platí v naší Žolíkové práci:

 • 1. Za služby agentury práce uchazeči ani zaměstnanci neplatí žádný poplatek ani jim není strhávána žádná částka ze mzdy. Zákon toto dokonce zakazuje.
 • 2. Mzda i další příplatky a podmínky jsou pro zaměstnance agentury naprosto stejné jako pro kmenové zaměstnance firmy. Je tedy jedno, zda pracujete přímo v dané firmě nebo v agentuře práce, která vás do koncové firmy umístí, mzdu budete mít v obou případech stejnou.
 • 3. Agenturní zaměstnanci mají stejné podmínky jako kmenoví zaměstnanci také v oblasti příplatků (přesčasy, noční atd.) a v nároku a délce dovolené.
 • 4. Pracovní vztah s agenturou práce má vždy písemnou podobu a jde o hlavní pracovní poměr (pracovní smlouvu) nebo dohodu o pracovní činnosti.
 • 5. Agentura práce za vás od prvního dne nástupu řádně hradí zdravotní, sociální i další zákonná pojištění. Máte tedy nárok na pracovní neschopnost, když jste nemocní, na pojistné plnění v případě pracovního úrazu, doba zaměstnání se vám počítá na důchod atd.
 • 6. Služby agentury práce hradí vždy a pouze firma, která si agenturu najala pro vyhledání zaměstnanců. S vámi jakožto zaměstnancem nemá platba za služby agentury nic společného.
 • 7. Výhodou agentury je že, když agentura práce zkrachuje, získáte i tak svou mzdu, a to díky povinnému pojištění, které musí každá legální agentura práce hradit a ze kterého jsou právě hrazeny mzdy v případě krachu. Když zkrachuje běžná firma nemusíte dostat ze své mzdy klidně nic.
 • 8. Na rozdíl od běžného zaměstnavatele se vám agentura práce v případě konce jednoho zaměstnání bude snažit okamžitě najít místo nové. Vy tak nebudete zažívat období bez práce.

A kromě toho všeho aktuálně poskytujeme i různé příspěvky na stravování, na dopravu, nástupní bonus 3 000 Kč nebo můžete jako naši zaměstnanci získat zájezd v hodnotě 10 000 Kč.

Jak vidíte, není tedy agentura práce jako „agentura práce“. Vlastně je to jako ve všech oborech, existují dobří a špatní, poctiví a nepoctiví. Je tedy nutné dobře zvažovat, s kým se rozhodnete hledat práci, abyste nenaletěli.

Obraťte se na nás, s lidmi jednáme slušně a poctivě

Pro pracovní schůzku volejte 736 626 086 nebo zdarma 800 666 699 a dohodněte si termín pohovoru nebo nám napište přímo zde:




  S čím Vám můžeme pomoci?


  Prosím, vyplňte minimálně údaje označené *hvězdičkou.

  Hledají Vaši známí práci?

  Sdílejte s nimi Žolíkovou agenturu práce na Facebooku. Určitě Vám poděkují.

  Add Comment

  Comment
  Name
  E-mail
  Website